Міжнародний день рідної мови відзначили у ТЗОШ №23

25.03.2022   Administrator   Категорія: Новини школи

Щороку, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Шкільний конкурс читців та декламаторів української поезії з нагоди свята відбувся серед учнів 4 класів. Вітаємо всіх учасників конкурсу !

Збережемо мову -- буде Україна!
Устами першокласників гордо звучить рідна мова.
 
Головне завдання кожного українця - любити, берегти і збагачувати рідну мову. У Міжнародний День рідної мови учні третіх класів проявили свою любов і шану до української мови чудовим декламуванням віршів. Дякуємо всім учасникам !
 
Функції мови надзвичайно широкі. Це не лише засіб порозуміння між людьми, а й історія, досвід, культура та самобутність нації.

 

 

 

 

До відзначення Дня рідної мови долучились здобувачі освіти 5-11 класів. Програма запропонованих учителями-словесниками  заходів була різноманітна та цікава для всіх.

День розпочався з флешінтерв’ю, яке провели учні 8-В класу. «Що для вас означає рідна мова?» « Що ви знаєте про сьогоднішнє свято?» - такі питання ставили учні-«журналісти» педагогам школи.

Учителька Тарасюк Л.А. у 6-В класі провела урок-відеоподорож «Краща мова єднання – це українська». Шестикласники мали змогу помандрувати в просторі і часі, пройнятися патріотичними почуттями.

Упродовж дня учні 5-11 класів поповнювали «куферок» лінгвістичних смаколиків цікавинками про мову, про рідне слово та малюнками.

На уроці мистецтва у 8-А класі учні «малювали» мову. Таке незвичне завдання у цей святковий день запропонувала вчителька образотворчого мистецтва Крохмальна О.В. для своїх вихованців.

Учителі-словесники Пилипишин Г.І., Лисевич Л.П, Крайчак Н.М. потішили колег лінгвістичними розвагами «Мовні витребеньки з народної скриньки». У 9-Б класі Кліщ М.М. запропонувала інтелектуальну гру-мандрівку «Бо рідна мова й Україна – це найдорожче, що в нас є», яка допомогла дев’ятикласникам зрозуміти, що мова –це наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Учителька Палкова З.Ф. провела театральне ревю з учнями 11 класу «Дивокалинова, мова кольорова»: продемонстрували різні ситуації щодо використання мовного ресурсу, а також усвідомили громадянську позицію дбати про збагачення та культуру свого мовлення.

Федорків Г.М., учителька фізкультури, керівник шкільного гуртка «Ми – чирлідери», разом із гуртківцями на перервах проводили «мовні руханки» під відомі сучасні пісні про Україну та рідну мову.

Наше слово – наша сила!

 

 

 

Олена Дмитрусь,

заступник директора

з навчально-виховної роботи