Патріотичну годину для учнів ТЗОШ №23 провели в обласному краєзнавчому музеї з нагоди Дня добровольця
15.03.2023 Administrator Категорія: Новини школи
Тернопільським школярам розповіли про добровольчі формування ХХ-ХХІ століть. Патріотичну годину для учнів провели в обласному краєзнавчому музеї з нагоди Дня добровольця. Про це розповів завідувач відділу новітньої історії Володимир Пукач.
За його словами, говорили про легіон Українських Січових Стрільців, вояків Української Повстанської Армії та Сили оборони України періоду російсько-української війни 2014-2023 років.
"Легіон Січових стрільців почав формуватися в 1914 році з розпалом Першої світової війни в складі австро-угорської армії. Метою цього легіону було створити новітню українську армію того часу і вибороти єдність усіх українських земель. В цей легіон першочергово вступали учні гімназій, тобто інтелігенція, люди, які не підлягали призову в австро-угорську армію. Це було абсолютно добровольче військове формування і до нього входило молоде покоління. Зголосилося 28 тисяч добровольців, з яких австрійська влада дозволила сформувати легіон тільки 2, 5 тисяч осіб", – розповів Володимир Пукач.
Ще одна локація – бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва, – каже старша наукова працівниця обласного краєзнавчого музею Любов Левенець.
"У нерівному бою з більшовицькою навалою загинули учні та студенти. Це були перші добровольці-герої, які захищали українську державу. Тому що саме напередодні було проголошено Українську Народну Республіку".
Цей захід присвятили Дню добровольця.
Починаючи від Легіону Січових стрільців 1914 року, продовжуючи періодом Української Народної Республіки, Української повстанської армії і теперішнім добровольчим рухом у ході російсько-української війни, ми хочемо розповісти молодому поколінню, як формувалися ці добровольчі підрозділи. Важливо знати, хто допомагав цим підрозділам, які бойові акції вони проводили і які їхні заслуги у боротьбі за українську самостійну і соборну державу.
Перед учнями також виступив історик, професор, автор книжок про російсько-українську війну Микола Лазарович. Вперше він пішов воювати у 2015 році добровольцем. Вдруге пішов на фронт у 2022. У краєзнавчому музеї зараз зберігають особисті речі чоловіка, серед них форма ЗСУ.
Прийшла на патріотичну годину дев’ятикласниця Вікторія Киричук. Каже, вдячна добровольцям, які стали на захист України.
"Вони захищають, дарують нам життя, ми дуже їм дякуємо. Вони є справжніми нашими героями, нам потрібно молитися за них".
Ще одна відвідувачка – Каріна Федорчак. Вона також навчається у 23 школі.
"Добровольці – захисники нашої держави і я дуже ними пишаюся. Сюди я прийшла, щоб більше дізнатися про добровольчі формування. Історії, які тут розповідали, мене дуже зацікавили. Було цікаво послухати добровольців, які прийшли сюди. Особливо про 2014 рік".
Статтю про захід взято із сайту "Суспільного" ось тут. https://suspilne.media/414189-ternopilskim-skolaram-rozpovili-pro-dobrovolci-formuvanna/