Тернопільська ЗОШ І-ІІІст. №23 долучилась до проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності.

25.03.2022   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Тернопільська ЗОШ І-ІІІст. №23 долучилась до проведення першого Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Такий урок – частина заходів з консолідації українського суспільства, що були затверджені Указом Президента та постановою Уряду до Дня Єднання від 14 лютого 2022р.                                                              

18 лютого 2022р. учителі-словесники Заяць І. В., Палкова З.Ф., Тарасюк Л.А. та учителька історії Матвіїв Н.Л., які є учасницями Всеукраїнського проєкту «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність», провели уроки з медіаграмотності у 8-х та 10-х класах.

Педагогині під час занять використовували рекомендації та методичний супровід, що отримали під час навчальних тренінгів.

Учителька історії Матвіїв Н. Л. у 10-А, 10-Б класах ознайомила учнів із поняттями: інформація, мас-медіа, медіатекст, пропаганда, реклама, фейк, маніпуляція, «мова ворожнечі». Десятикласники навчилися бачити різницю між реальною подією та її відображенням у медіатексті, відмінності між фейком і судженням, як перевіряти достовірність джерел інформації, важливість критичного підходу до медіатекстів.

Учителька української мови Тарасюк Л.А. у 8-А класі провела урок з розвитку критичного мислення, під час якого учні виконували завдання, обмінювались ідеями в групах. Як результат – учні зрозуміли, що критичне мислення дає інструменти, щоб зробити власне життя більш осмисленим і успішним.

«Бути медіаграмотним – це не просто тренд, а життєва необхідність» - під таким гаслом відбувся урок медіаграмотності у 8-Б класі (учителі І.В. Заяць та З.Ф. Палкова). Учні опрацювали такі теми: « 6 кроків до медіаграмотності», «Поведінка в соцмережах», «Розрізнення фактів і суджень», «Розпізнавання фотофейків», «Маніпуляції  в медіа». Учням було запропоновано такі інтерактивні вправи: «Моє медіаполе», «Сніжинка», «Творимо фемінітиви». Як результат уроку  - восьмикласники створили медіапродукти – постери.

Отже, Всеукраїнський урок медіаграмотності – 2022 покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Усі повинні зрозуміти, що медіаграмотність – це превентивна зброя проти дезінформації і життєво необхідна навичка, яку потрібно розвивати і удосконалювати.

 

 

Олена Дмитрусь,

заступник директора з

навчально-виховної роботи