Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 Тернопільської міської ради Тернопільської області створена у липні 1987 року. Охоплює навчанням 1165 учнів, працює 41 клас, 2 групи продовженого дня, 90 педагогічних працівників.

Усі працівники мають вищу освіту, "Відмінник освіти України" - 3, "Вчитель-методист" - 13, "Старший вчитель" - 32.

Школа служить лабораторією для відкриття унікального "Я" кожної дитини, допомагає усвідомлювати і розкривати учням власні можливості і потреби.

На фасаді школи встановлені таблиці колишнім учням школи, військовикам Дмитрові Лабуткіну і Назарієві Сикліцкому:

• Дмитро Лабуткін (1986—2015) — український військовий журналіст, капітан-лейтенант, заступник редактора Телерадіокомпанії Міноборони України «Бриз», учасник російсько-української війни з 2014 р.
  • Назарій Сикліцкий (1984—2015) — український військовик 6-го окремого мотопіхотного батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади, учасник російсько-української війни з 2014 р.