Методичний бюлетень
11 лютого 2020 року у світі відзначався День безпечного Інтернету під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». У Тернопільській ЗОШ І-ІІІ ст.№23 з нагоди цієї події було проведено ряд загальношкільних заходів.Учителі інформатики Собчук О.М., Цимбалюк Н.Д. разом із учнями 10-х класів для дітей і батьків підготували соціальну рекламу в буклетах «Ми за безпечний Інтернет». Для учнів 5-А,5-Б класів учитель інформатики Вовк Ю.І. провела тематичний урок «Інтернет-залежність чи саморозвиток: технології в умовах цифрового світу». Учні початкових класів переглянули відеоролик «Безпечний Інтернет: найжахливіший день Петрика»( 3 класи), залюбки взяли участь у квесті «Безпечний інтернет» (4 кл.) , підготували малюнки на виставку «Комп’ютер – мій помічник»(учитель інформатики Перехрист Н.А.). Учитель основ здоров’я Кручак В.В. разом із одинадцятикласниками підготувала інформаційне повідомлення-хвилинку для учнів 8-10 класів про мету Дня безпеки в Інтернеті – поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей і молоді . Для учнів 10-Б класу проведено онлайн-гру «Вижити в інтернеті – місія (не)здійсненна» (вч. Собчук О.М.). Для вчителів школи було репрезентовано відеоурок «Хацкери. Або як обманюють халявщиків в Інтернеті».
22 лютого для учнів 9 – 10 класів проведено зустріч із працівниками Управління патрульної поліції в Тернопільській області на тему: «Безпечний Інтернет: як уникнути неприємностей в мережі». Начальник відділу зв’язків з громадськістю УПП Олеся М’ялковська та старший інспектор з ОД УПП в Тернопільській області Ігор Івасів говорили з учнями про користь і загрози Інтернету, обговорили питання кіберзлочинності та відповідальності за неї. Разом із школярами гості сформували основні правила безпечної поведінки в Інтернеті. На завершення зустрічі присутні переглянули відео «Обережно: кібербулінг», «Обережно : кібергрумінг» .
Лейтмотивом усіх проведених заходів стали слова Я.Л.Вишневського: «Інтернет – це всього лише інструмент . Все залежить від того, хто і в яких цілях його використовує.»
Заступник директора з навчально-виховної роботи О.Дмитрусь
 
Методичний бюлетень
20-21 лютого 2020 р. у Тернопільській загальноосвітній школі №23 лунали найкращі слова любові до рідної мови. Учителі-словесники підготували цікаві заходи до Міжнародного дня рідної мови, девізом яких були слова : Шануймо мову над усі боги,
Якщо ми хочем зватися народом.
Цікавинки про українську мову звучали на уроках у 5-Ж,5-Г,6-В класах. Учителі Лисевич Л.П. та Дулиш Л.В.спонукали своїх вихованців до пошуку прислів’їв , загадок про рідну мову, складання ребусів та сенканів.
Учні 8,9,11-х класів з учителями М.І.Олійник та Л.В.Дулиш долучилися до написання диктантів національної єдності «Мова-єдність етносів України» та «Мова кожного етносу – неповторна і своя».
Учитель Палкова З.Ф. цікаво та креативно провела медіаурок у 9-А класі «Розвиток української мови у суспільному контексті .Тренди в інформаційному світі». Дев’ятикласники довели , що вони є носіями українського слова у сучасному мовленнєвому просторі. На уроці спробували вживання фемінітивів і з’ясували значення нових медіатермінів, учні репрезентували власні медіапроекти на тему безпеки в соцмережах.
Тепло і щиро звучали вітання з Днем рідної мови в учительській , підготовлені учителями Крайчак Н.М., Пилипишин Г.І. та учнями 5-9 класів , які також розповіли про історію святкування Міжнародного дня рідної мови . Святкову імпрезу «Квітни, мово, зірниця слова» підготувала учитель Коцяба В.Ю. з учнями 5-Б класу. До глибини душі вразили присутніх пісні «Гімн українській мові», «Рідна мова», легенда «Як ростуть слова». Учасники дійства довели , що мова для них - духовне джерело , поклик власного сумління. Завершилося свято флешмобом «Мова єднання». Солістами були учениці 7-Б класу Бедьо Евеліна та Букатка Христина .
«Шановні педагоги та педагогині!»- такими словами запрошено учителів –предметників на практикум «Перерва грамотності» . Про нову редакцію Українського правопису, основні зміни та їх практичне упровадження педагоги дізнались зі слів доповідача – учителя української мови та літератури Заяць І.В. Присутні мали змогу переглянути презентацію та відеоролик з цієї теми . Особливо емоційно сприйняли зміни щодо творення фемінітивів. А гарний настрій усім подарували учні 6-А класу з літературно-музичною композицією про мову, підготовленою учителем Тарасюк Л.А.
Заінтригували відвідувачів мовними витребеньками учні 7-Б класу з учителькою Кліщ М.М. Про значимість рідної мови у житті кожної людини семикласники розмірковували , ознайомившись із змістом казки «Як народ забув свою мову». Захоплюючими були такі види роботи : «Відгадайко», «Закінчи прислів’я», «Упізнай казкового героя», «Жарти» , де школярі проявляли кмітливість , розсудливість, знання рідної мови .
Святковий настрій панував протягом дня . Цікавими висловами про рідну мову, прислів’ями, сенканами , поетичними рядками прикрасили Дерево мови учні та вчителі школи.
Зрозуміло , що учителі та вихованці 23 школи відчувають приналежність до свого народу, народності, нації, а мова є тим інструментом , що єднає націю. Українські слова є для всіх нас духовним джерелом життя , тож вони плекають в душі любов до рідної мови.
Л.Лисевич , учитель-методист
О.Дмитрусь, заступник директора з НВР
 
 
Авторизація
Загальні новини