МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ ПРО ВИХОВАННЯ

06.02.2017   Administrator   Категорія: Національно-патріотичне виховання

У січні відбулася чергова зустріч спільноти вчителів нашої школи «Молимося за Україну». Ми ознайомилися з  поглядами митрополита Андрея Шептицького на процес виховання підростаючого покоління. Переконалися, що митрополит виняткової ваги поряд з релігійно-моральним вихованням надавав формуванню національної самосвідомості молодого покоління

«Не вистарчить , однак, учити і ревно учити – треба надто і добре учити. Треба уміти з дітьми зблизитися, стати  хоть трохи до них подібним лагідністю, добротою, зичливістю, треба їх собі з’єднати, треба, одним словом, іти за приміром святого Апостола Павла, котрий о собі міг сказати: «Ми були лагідні між вами. Як годувальниця піклується про своїх дітей» (1 Сол. 2,7)

Треба дітей любити, ту любов їм  оказувати, і прибрати спосіб говоріння , відповідний способові мислення дітей, і уживати виразів і порівнянь, образів, зближених до понять дітей; а щоб зуміти це все зробити, треба над собою працювати, в собі самім виробити прикмети доброго … (вчителя).»

1905р.,лютого11, Крехів. Пастирське послання Митрополита Андрея .