21 березня 2023 року ТЗОШ №23 долучилась до традиційного благодійного флешмобу «Lots of Socks» приуроченого до Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна

09.05.2023   Administrator   Категорія: Новини школи

21 березня 2023 року ТЗОШ №23 долучилась до традиційного благодійного флешмобу «Lots of Socks», під час якого усі учасники освітнього процесу мали можливість придбати різнокольорові шкарпетки та приколоти їх до одягу чи сумки, щоб привернути увагу до сімей, які виховують дітей із синдромом Дауна, та бути солідарними з ними, привертаючи до себе увагу оточуючих, як це щодня трапляється з людьми, що страждають від даної недуги. Купуючи шкарпетки у ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна @ГО" Центр"Бебiко" – ви донатите на потреби «сонячних дітей».
День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція "LOTS OF SOCKS". Долучитися до неї просто: треба одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки. Таким чином ви продемонструєте свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернете на себе увагу перехожих, зрозумієте, як це — бути не таким, як більшість.
Двадцять перше число березня місяця символічне позначення синдрому Дауна. Цей день став щорічно відзначатися з 2006 року, а в грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям з метою привернути увагу суспільства до проблем людей з особливими потребами.
У людей із синдромом Дауна хромосоми 21-ої пари представлені трьома копіями замість двох. Це дуже добрі та щирі люди, які своєю безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх. Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.