ПЛАН ЗАХОДІВ спрямованих на запобігання та протидію булінгу та попередженню насильства в учнівському середовищі, в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми у 2019-2020 н. р.

17.12.2019   Administrator   Категорія: Антибулінгова політика школи

ПЛАН ЗАХОДІВ

Тернопільської  ЗОШ І-ІІІ ст. №23

спрямованих на

запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

та попередженню насильства в учнівському середовищі,

в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми  у   2019-2020 н.р

Дата проведення

1.

Довести до відома всіх класних керівників лист МОН України від 05.09.2018    №   959 «Про проведення інформаційної кампанії «Стоп Булінг»

вересень

Харковська С.М.

2.

Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками школи Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства», законодавств України в галузі освіти в частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.

протягом року

3.

Під час проведення обстеження житлово-побутових умов деструктивних сімей, сімей опікунів та піклувальників з’ясувати умови проживання та виховання дітей в родинах з метою недопущення фізичного, психічного, сексуального і економічного насильства над дітьми.

Листопад-грудень

4.

В разі виявлення фактів насильства над дітьми негайно надавати інформації відповідним правоохоронним органам

В разі потреби

адміністрація

5.

Забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза його вчинення

В разі потреби

Садова І.В.

6.

Пропагувати під час навчально-виховного процесу формування навичок здорового способу життя серед дітей та молоді, запровадження високої педагогічної культури, толерантного ставлення до дітей

класні керівники

7.

Проводити соціально-психологічні дослідження серед учнів закладу з метою вивчення проблем підліткового насильства та розробити рекомендації для попередження фактів психологічного розладу, агресивності та жорстокості серед неповнолітніх

01.04-10.04.

Практичний

Пасіка Н.Ф

8.

Розповсюджувати соціальну рекламу щодо запобігання насильству в сім’ї. Перегляд відеороликів”Скажимо насильству Ні!»

лютий

Класні керівники 7-11 класів

9.

Проведення тижня толерантності згідно окремого плану

листопад

10.

Проведення акції «16 днів проти насильства»

згідно окремого плану

Листопад-грудень

11.

Контроль вчителів за поведінкою дітей, взаємостосунками між дітьми (на перервах, у дворі школи). Дорослі, які працюють у дитячих колективах, повинні вчасно визначати ознаки мобінгу і своєчасно на них реагувати.

12.

Організовувати і проводити просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед учнів:

1. Бесіда на тему: «Насилля в сімї. Скажемо Ні!»  для  учнів 7х класів

2.Бесіда на тему «Попередження булінгу (насилля та жорстокості) серед підлітків»  для учнів 8-9 класів.

3. Проведення тренінгу  з учнями 10-11 класів «Стоп насильство!».

Протягом квітня місяця

13.

Розробляти та розповсюджувати інформаційні матеріали з питань рівних прав  та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми

листопад

Класні керівники 9-11 класів

14.

Проводити індивідуальну роботу в класах навчального закладу з особами «групи ризику» з питань попередження насильства в сім’ї

Протягом квітня

15.

Забезпечити раннє виявлення сімей, в яких може виникнути реальна загроза  вчинення насильства в сім’ї

16.

Провести з учнями бесіди на тему:

1.«Що робити, коли тебе ображають дорослі»;

2.«Насильство в сім’ї та як його уникнути».

17.

Батьківські збори на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання. Єдині вимоги у вихованні»

Вересень – жовтень

Квітень-травень

18.

Популяризувати заходи з питань  сім’ї, родинного виховання на сайті закладу.

Використовувати нформацію про булінг, його наслідки та можливі дії для подолання цієї проблеми  на веб-сайті www.stopbullying.com.ua

Постійно, протягом квітня місяця

Вчитель інформатики