15-19 листопада проведено Тиждень безпеки життєдіяльності «У БЕЗПЕЦІ БУТИ – МОДНО!»

25.03.2022   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

15-19 листопада 2021 року у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №23 було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності «У БЕЗПЕЦІ БУТИ – МОДНО!».

Завдання тижня - підготувати молоде покоління до функціонування у сучасному мінливому світі, до вибору оптимальних умов та принципів життя, виявленню загроз та запобіганню небезпек.

Кожен день Тижня був насичений цікавою інформацією та різноманітними заходами.

Понеділок, 15 листопада, розпочався з інфодайджеста «Інформуємо про безпеку!» для 5-11 класів, де учениці Солтис М. та Склярик В.(9-Акл.), Пальчиковська Ю. та Ганжа В.(9-Г кл.) повідомили, що сучасними пріоритетами розвитку людини є її особиста безпека та безпека оточення, формування вмінь та навичок безпечної життєдіяльності, репрезентували заплановані заходи Тижня.

Цікаву вікторину «Знай та вивчай правила дорожнього руху для велосипедиста» провів учитель фізики Безух М.І. з учнями 10-Б класу. Даний захід допоміг пригадати уже відомі знання та уміння , а також дізнатися багато нового.

У цей же день для учнів 5-9 класів стартував челендж - хакатон «Проінформований - значить захищений». Кожна паралель класів отримала свої завдання, які слід виконати упродовж одного дня. Учні командно працювали над розкриттям теми, підбирали наочність, оформляли малюнками.

Вівторок, 16 листопада, Міжнародний день ТОЛЕРАНТНОСТІ, який розпочався з акції «Говоримо компліменти». Педагоги школи, зацікавлені учні 5-11 класів спонукали дітей говорити приємні слова, бути ввічливими та толерантними до інших не лише у цей день, а й у повсякденному житті.

Учні 5-9 класів створили 3D-колаж « Дерево Толерантності», де представники кожного класу, на кленовому листочку написали своє розуміння поняття «толерантності». (Відповідальна Кручак В.В.)

Бернецька М.В. для 7-В класу організувала зустріч з представником ДСНС України Кіндюхом Т.М. « Пожежна безпека в побуті», під час якої діти отримали повчальну інформацію, задавали питання, ділилися пригодами з життя.

Пізнавальний ерудиціон «Абетка вакцинації» провела вчителька біології Гнатович І.Б. для учнів 9-х класів, які ознайомились із актуальною проблемою щодо захворювання на COVID-19, сформували власну позицію щодо її вирішення.

Учителька географії Климюк І.Б. під час вивчення теми «Літосфера» наголосила учням 6-А,Б класів про важливість дотримання правил безпечної поведінки при землетрусах.

Середа, 17 листопада, день насичений цікавими заходами, зокрема Вовна Л.І., учителька фізики, у 7-Гкласі провела урок «Електричний струм та правила безпеки з електроприладами», де говорили про перевантаження електромережі, різновиди сучасних приладів, зарядні пристрої для ґаджетів.

Актуальною проблемою для сучасних підлітків є нова шкідлива звичка. Тому для учнів 9-А,Г класів було проведено Процедуру- У «Захоплення електронною сигаретою». Спочатку діти писали усі «позитивні» моменти даного захоплення, далі переглядали відеоматеріали, слухали про хімічний склад сигарети( Бернецька М.В.- вчителька хімії), виконували завдання по QR- кодах. Про вплив на здоров’я та нові захворювання повідомила Кручак В.В., вчителька основ здоров’я. Дев’ятикласники записали «негативну» сторону даної проблеми та разом дійшли висновку: «Вирішувати НАМ!»

Четвер, 18 листопада, був присвячений захисту міні-проєктів «Бактерії, небезпечні для здоров’я людини», який провела вчителька природознавства Кульчицька Г.Я. у 6-А,Б,В,Г класах.

Кручак В.В. та Бернецька М.В. для дівчат-учениць 8-А,Б класів провели круглий стіл «Між нами, дівчатами». Під час відвертої бесіди про перші місячні цикли дівчинки-підлітка прозвучала цікава інформація щодо правил гігієни, обговорено проблеми, які виникають у «ці дні», дано відповіді на питання.

Відеолекторій « Безпека при користуванні електроприладами» у 11-Б класі провів Безух М.І., учитель фізики.

П’ятниця , 19 листопада, - Всесвітній день ДИТИНИ.

Було оформлено 3D – колаж « Я знаю свої права та виконую обов’язки», де учні 5-9 класів писали свої права та обов’язки. (Відповідальна Бернецька М.В.)

Інформаційний дайджест « Ці підступні віруси» прозвучав у 5-В,Г, 7-Б класах. Кульчицька Г.Я. розповіла учням про віруси та захворювання, які викликані ними.

У п’ятницю завершився челендж-хакатон « Проінформований- значить захищений», визначилися переможці,яких нагороджували Козбур Р.А. та Харковська С.М.

Протягом Тижня класні керівники 5-11 класів провели виховні години на різну тематику про безпеку життєдіяльності.

Отож, заходи, що пройшли в рамках Тижня, були покликані сформувати свідоме ставлення до свого здоров'я і життя, здоров'я оточуючих, соціуму і планети в цілому, проявляти співчуття і толерантність до інших, завжди бути поінформованими і захищеними. Тиждень « У безпеці бути- модно!» закінчився, але говорити, знати і дотримуватися усіх правил безпечної поведінки у повсякденному житті слід ЗАВЖДИ!!!

Кручак В.В., учителька курсу « Основи здоров’я»,

Дмитрусь О.Г., заступниця директора з навчально-виховної роботи