21 лютого у Тернопільській ЗОШ І-ІІІ ст. №23 відзначили Міжнародний день рідної мови

25.03.2022   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Хто не любить своєї рідної мови,

солодких святих звуків свого

дитинства, не заслуговує

на ім’я людини

Й.-Г. Гердер, німецький філософ

 

21 лютого у Тернопільській ЗОШ І-ІІІ ст. №23 відзначили Міжнародний день рідної мови. Програма запропонованих учителями-словесниками  заходів була різноманітна та цікава для всіх.

День розпочався з флешінтерв’ю, яке провели учні 8-В класу. «Що для вас означає рідна мова?» « Що ви знаєте про сьогоднішнє свято?» - такі питання ставили учні-«журналісти» педагогам школи.

Учителька Тарасюк Л.А. у 6-В класі провела урок-відеоподорож «Краща мова єднання – це українська». Шестикласники мали змогу помандрувати в просторі і часі, пройнятися патріотичними почуттями.

На уроці мистецтва у 8-А класі учні «малювали» мову. Таке незвичне завдання у цей святковий день запропонувала вчителька образотворчого мистецтва Крохмальна О.В. для своїх вихованців.

Федорків Г.М., учителька фізкультури, керівник шкільного гуртка «Ми – чирлідери», разом із гуртківцями на перервах проводили «мовні руханки» під відомі сучасні пісні про Україну та рідну мову.

Упродовж дня учні 5-11 класів поповнювали «куферок» лінгвістичних смаколиків цікавинками про мову, про рідне слово та малюнками.

Учителі-словесники Пилипишин Г.І., Лисевич Л.П, Крайчак Н.М. потішили колег лінгвістичними розвагами «Мовні витребеньки з народної скриньки». У 9-Б класі Кліщ М.М. запропонувала інтелектуальну гру-мандрівку «Бо рідна мова й Україна – це найдорожче, що в нас є», яка допомогла дев’ятикласникам зрозуміти, що мова –це наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

Учителька Палкова З.Ф. провела театральне ревю з учнями 11 класу «Дивокалинова, мова кольорова»: продемонстрували різні ситуації щодо використання мовного ресурсу, а також усвідомили громадянську позицію дбати про збагачення та культуру свого мовлення.

Тож бережімо нашу мову, борімося за неї, захищаймо її понад усе! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Ми могутні й міцні у своїй мові.

 

Наше слово – наша сила!

 

Олена Дмитрусь,

заступник директора

з навчально-виховної роботи