Тиждень української писемності та мови

17.01.2024   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Слово-то мудрості промінь, Слово-то думка людська

Леся Українка

Сьогодні,як ніколи,наша мова є зброєю, символом, духом і серцем нації. З надзвичайною шаною і трепетом у Тернопільській школі №23 провели з 6 по10 листопада 2023 р.Тиждень української писемності та мови.

У рекреаціях школи можна було ознайомитись із цікавими висловами про мову,стіннівками,ілюстративними матеріалами. Поєднавши ,,модернізм" учительки Діани Кузьми та досвід Лисевич Л.П., у 7-А класі проведено гру-змагання ,,У рідному слові-цілий світ". Дві команди довели,що вони справжні знавці рідної мови та історії. Кожен працював швидко та винахідливо,бо розумів: доля Перемоги,як і рідної мови,залежить і від нього.

З романтичною осінньою ноткою естафету підхопила учителька Ірина Подедворна. Учні 6-Б класу разом із пані Мовою побували на гостинах у пані Осені. Діти поринули в чарівну атмосферу та дізнались чимало мовних цікавинок.

Екватор тижня став значимим для знавців української мови,адже у середу, 8 листопада,вчителі-словесники провели І етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика.

Мудрість життєву і духовні цінності вклала у серця учнів 7-В класу Кліщ М.М. на уроці-міркуванні ,,Мова-наша зброя". Учителька Лариса Тарасюк креативила у 8-В класі, де учні взяли участь у відеочеленджі ,,Мово моя-вічна таємнице". Восьмикласники позмагалися в народознавчому, лінгвістичному та літературознавчому етапах,що надало учням натхнення у вивченні рідної мови та літератури. Завдяки учительці Коцябі В.Ю. 9-В клас перетворився на відеолекторій. Учні поринули у сиву давнину і вивчали історію української писемності. Учні 6-Ж класу разом із учителькою Дулиш Л.В. ласували мовні смаколики, здійснили подорож 8-ма станціями. На кожній зупинці на шестикласників чекали цікаві завдання,з якими вони успішно справлялися. Чудовий настрій і затишну атмосферу для учнів 5-Ж класу створила Марія Олійник. Діти взяли участь у мовознавчому марафоні ,,Наша мова-мова кольорова".Учні наввипередки виконували цікаві завдання з лексикології та орфографії. Завершальним акордом Тижня став літературно-музичний мікс,,Осіння мелодія в тональності ПЕРЕМОГИ", який підготували для учнів 6-Г,8-Б,10-А,11-А класів наші креативні словесниці Ірина Заяць та Зоряна Палкова.

Справжнім сюрпризом для школярів стала зустріч із донькою письменника Василя Ярмуша-Мирославою,випускницею нашої школи,яка відгукнулась на запрошення бібліотекарки Дзецюх Л.І. та завітала до нас.Мирослава Ярмуш презентувала свою книжку про батька ,,Сповідь Ідилії Ночі".

Цей день, п'ятниця, 10 листопада,вкотре показав, що ми, українці, незламні, адже ні звуки сирен, ні майже 4-годинна тривога не стали на заваді запланованому заходу-зустрічі.Учні в укритті декламували вірші,виконували акапельно пісні,задавали питання гості-Мирославі Ярмуш,яка визначила найцікавіші з них та подарувала принесені книжки. Націю,яка за будь-яких обставин прославляє,береже і гріє у серці свою мову,не здолати!