Тиждень предметів природничого циклу

21.01.2024   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

«Прийміть темп природи: її секрет – терпіння»

Ральф Волдо Емерсон

Під таким гаслом 20-24 листопада 2023 р. у Тернопільській ЗОШ І-ІІІст. № 23 проведено тиждень предметів природничого циклу. Усі заходи, що проходили, сприяли підвищенню інтересу учнів до вивчення біології, хімії, географії, природознавства, основ здоров’я та дали можливість підняти проблеми безпеки, психологічної самодопомоги та адаптації в умовах війни.

20 листопада для учнів 5-6 класів проведено хвилинку вільної  інформації «Цікавинки у світі природи», яку підготували учениці 9-В класу.

Учителька біології Ірина Гнатович провела навчальний практикум ''Гриби збирай , про безпеку пам'ятай''. Учні 6-х класів завітали до лісової крамниці, сортуючи до кошика їстивні гриби із штучної колекції, з цікавістю проводили рольові ігри «грибник» і «новачок», вивчали правила збирання, зберігання і приготування грибів.  А восьмикласники на  науково-пізнавальному лекторії ,, Мистецтво бути здоровим" представляли власні проєкти здорового харчування та пізнали просту істину: "Найкраща краса- це здоров'я".

21 листопада у форматі теми « Безпека на дорозі» Валентина Кручак, учителька інтегрованого курсу « Здоров’я, безпека та добробут», провела урок – конкурс для п’ятикласників «Безпека велосипедиста». Діти малювали, визначали основні конструкції велосипеда та складали пам’ятку «Правила безпечної поведінки на велосипеді». Пізнавальний квест  « Усім треба пам’ятати, що на дорозі не варто жартувати!» пройшли учні 5-Ж класу. Діти відгадували загадки, ребуси, складали слова, вивчали дорожні знаки, а отже, отримали нові знання та гарно провели час.

Цікаву та пізнавальну гру « Що? Де? Коли?»  з учнями 5-В класу провела вчителька хімії та курсу « Пізнаємо природу» Ірина Шкіра. Діти вчилися співпрацювати в команді , розвивати вміння приймати колективні рішення, використовувати загальні знання і застосовувати логіку. У квесті " Лабіринти науки"(5-В клас) учні виконували різнорівневі завдання, де потрібно було орієнтуватися і практично, і теоретично, застосувати отримані навички та показали чудові результати командної  роботи.

22 листопада  учителька географії Ірина Климюк  організувала ряд цікавих та змістовних заходів. Шестикласники поглибили свої знання з теми "Землетруси. Вулкани", склали пам'ятки " Дії населення під час виверження вулканів і наближення землетрусу", виготовили моделі діючих і згаслих вулканів, продемонстрували процес виверження вулкана. Учні 7-А, 7-Б, 7-Г класів та 11-А класу були задіяні у проведенні віртуальної експедиції " Подорож  дивовижною Південною Америкою", під час якої не тільки змагались за перемогу, а й розширили свої знання про природу і населення даного материка, поглибили вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки у природі та їх вплив на побут людини. Учні 8-А і 8-Б класів під час вивчення теми " Клімат України" застосували свої знання про небезпечні погодно- кліматичні явища України та створили  галерею власних віршів-сенканів.

Цікаву, пізнавальну та корисну для здоров’я перерву на чай  «Чай треба пити, щоб забути про шум світу!» для усіх охочих організували учителі-природничники. Учні 11-А класу озвучили цікаві факти про чай, веселий та запальний танець подарували учні 5- В класу, а на завершення усі смакували запашний чай, який допоміг зміцнити імунітет усіх, хто завітав до учительської.

Навчально-пізнавальну екскурсію на хіміко-біологічний факультет ТНПУ ім. В. Гнатюка організувала учителька біології Анастасія Козбур. Учні 7-А класу пізнали світ хімічних експериментів, різноманіття тваринного світу у зоологічному музеї, поринули в особливості будови людського організму та заглянули в окуляри мікроскопів у  лабораторії.

23 листопада учні 8-В, 8-Г класів разом із учителькою географії Надією Сташків здійснили туристичну мандрівку «Стежками рідного краю». Дуже важливо в складних умовах війни розвантажити психологічний стан дітей і  зустрітися з природою наодинці. Учні пройшли стежками Кременецьких гір і Медоборів, чаклували у  печерах "Вертеба" і "Оптимістична", насолодилися красою Джуринського водоспаду і Касперівського водосховища,  поринули в надзвичайну атмосферу Зарваницького духовного центру і Почаївської Лаври, відвідали Вишнівецький замок. А скільки ще незвіданих стежок є на Тернопіллі!

З метою збереження життя і здоров’я здобувачів освіти відбулася зустріч учнів 6-х класів з представниками патрульної поліції. Гості змістовно та лаконічно розповідали про дотримання правил безпеки життєдіяльності в сучасних умовах війни; відповіли на питання, які цікавили шестикласників.

Тиждень предметів природничого циклу завершився, але триватиме повсякденна робота вчителів, які пробуджують у школярів творчість та пізнання, спонукають вихованців до бажання вчитися, самовдосконалюватися.

Олена Дмитрусь, заступник директора з навчально-виховної роботи,

Валентина Кручак, учителька курсу « Здоров’я, безпека та добробут».