День української писемності та мови відзначили у ТЗОШ №23

16.11.2022   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Рідна мова дається народові Богом.

В.Захарченко

Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Цьогоріч у Тернопільській ЗОШ №23 учителі-словесники підготували цікаві та змістовні заходи, що проходили упродовж кількох днів.

По-перше, це тематичні уроки «Пізнаємо таємниці мови» (6-А клас, вчитель Лисевич Л.П.), «Рідна мова – сердце мого подиху» (8-Б клас, вчитель Коцяба В.Ю.), уроки-вікторини «Солов`їна мова» ( 5-А клас, вчитель Кузьма Д.Ф.), «Солов`їний батл» (6-Г клас, вчитель Подедворна І.І.), уроки-відеоподорожі  в історію Дня української писемності та мови (11-Б клас, вчитель Олійник М.І.), «Від Нестора Літописця до XXI століття» (7-В клас, вчитель Тарасюк Л.А.), урок-інтелектуальна гра «Неповторна, єдина – моя солов`їна» (7-Г клас, Кліщ М.М.), урок «Мовні витребеньки» (8-Ж, вчителя Палкова З.Ф.). Учителька укр.мови та літератури Тарасюк Л.А. у 5-Ж класі провела мовознавчий квест «Барви українських слів», а учні 9-А класу мандрували лінгвістичним експресом «Не бійтесь заглядати у словник». Учні 11-А класу із захопленням взяли участь у бліцмарафоні «Фразеологічний калейдоскоп» (вчитель Олійник М.І.).

Усі охочі педагоги та учні 7-11 класів написали Радіодиктант національної єдності» - 2022 – «Твій дім», авторкою якого стала Ірина Цілик, а читала акторка, Герой України Ада Роговцева.

Наступного дня, 10 листопада, учні 5-11 класів виконували завдання І етапу Міжнародного конкурсу укр.мови імені Петра Яцика. Учителька Заяць І.В. разом із класним керівником 7-Б класу Собчук О.М. запросили учнів на Діалог з постом «Відчути небо….словом». Якою несподіванкою стало для дітей, що постом, поеткою, є їхня Оксана Мирославівна, яка представила низку своїх поетичних творів.

Педагогів школи учителі-словесники Лисевич Л.П., Заяць І.В., Подедворна І.І. запросили в учительську на бліц-контрольну із солов`їної. Учасники цього незвичайного дійства з`ясовували значення фразеологізмів, добирали відповідники до запозичених слів, підбирали синоніми. Символом контрольної став соловейко, цікаві факти про якого вразили всіх. Корисними були і лайфхаки українською, можна було проаналізувати свої знання з мови, уникнути зайвих помилок.

Святкування Дня української писемності та мови вкотре довело, що мова – наш скарб і наша гордість, тож треба плекати і любити її. Вона дарована нам у спадок предками, і саме ми повинні подбати, щоб і наші діти, онуки, правнуки могли насолоджуватися барвами рідної мови.

Шануймо і плекаймо українську мову! Вона – наша зброя!

Олена Дмитрусь,

заступник директора з навчально-виховної роботи