Мандри до королівства природничих наук - Тиждень предметів природничого циклу

12.04.2023   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Мандри до королівства природничих наук
Тиждень предметів природничого циклу

На космічному кораблі Землі немає пасажирів.

Всі ми – частина екіпажу

Під таким гаслом 20-24 березня 2023 р. у Тернопільській ЗОШ#23 проведено тиждень ,,Мандри до королівства природничих наук". Усі заходи, що проходили, сприяли підвищенню інтересу учнів до вивчення біології, географії, хімії, природознавства та дали можливість підняти важливі екологічні проблеми сьогодення, залучити школярів у самостійну творчу діяльність.

20 березня, у Всесвітній день Землі, учителька географії Ірина Климюк провела навчальну відеогру-вікторину ,,День Землі",,,Кольори моєї Землі" - такий урок-гру провела учителька біології Марія Бернецька у 7-Ж класі. Обговорюючи такі важливі проблеми планети: глобальне потепління, забруднення навколишнього середовища, нераціональне використання водних і земельних ресурсів, діти пропонували шляхи їх вирішення за допомогою екологічних фішок.

У Всесвітній день Води, 22 березня, проведено виставку творчих робіт ,,Як берегти воду" (6 класи), конкурс плакатів серед семикласників ,,Збережи океан" (учителька Ірина Климюк). Кейс-стаді ,,Вода-сік життя" провела Марія Бернецька, під час якого учні 7-В класу відгадували загадки, виконували завдання, ділились знаннями про воду, отриманими на уроках географії, біології, хімії, екології. Цікаву та пізнавальну перерву для вчителів школи ,,Вода-джерело життя" разом з учнями 9-В класу провела учителька хімії Ірина Шкіра. Досліди,факти та народні повір'я про воду вкотре нагадали, що найціннішим скарбом на землі є не золото, а саме ВОДА! Учителька біології Ірина Гнатович організувала перегляд відеофільму ,,Птахи нашої місцевості" та виставку учнівських малюнків ,,Нас природа надихає".

У шкільній бібліотеці діяла експрес-виставка літератури ,,Міграція птахів" (Любов Дзецюх). Учителька Марія Бондар для учнів 5-Г класу провела екологічну вікторину ,,Природа - наш дім" та біологічний брейн-ринг ,,Рослини нашого краю"(6-А, 6-Б кл.).

24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, учні 8-х класів подивились документальний фільм ,,Туберкульоз. Знай. Стережись. Не бійся", під час якого було зруйновано навіяні суспільством стереотипи, отримано чимало нової потрібної інформації про це захворювання. Учениця 10-А класу Марія Солтис на уроці географії презентувала однокласникам своє наукове дослідження ,,Зміни басейну Дністра у контексті господарської діяльності людини". Марія-лауреатка конкурсу, проведеного ТНПУ ім. В.Гнатюка у 2022 році, її роботу надруковано у науковому збірнику університету.

Усі проведені заходи активізували пізнавальний інтерес учнів до вивчення природничих наук, сприяли прояву ініціативи, самостійності, розкриттю індивідуальних здібностей та талантів наших учнів. Тиждень предметів природничого циклу завершився, але продовжуватиметься праця вчителів, які пробуджують у школярів творчість і пізнання, підтримують інтерес та бажання вчитися, здобувати нові знання.

Олена Дмитрусь,

заступник директора з навчально-виховної роботи