Педагоги та учні Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 23 долучились до проведення Глобального тижня медіаграмотності

07.11.2022   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Із 24 по 28 жовтня 2022 року в Україні оголошено Глобальний тиждень медіаграмотності. Педагоги та учні Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. № 23 долучились до його проведення.
26 жовтня учителі 8-11 класів подивились трансляцію універсального уроку “Як українцям зберегти єдність: протидія стереотипам та мові ворожнечі” (авторка уроку, кандидат філологічних наук Олена Тараненко).
27 жовтня педагоги, батьки та охочі учні у зручний для себе час пройшли національний тест з медіаграмотності.
Протягом тижня учителі-предметники, класні керівники провели уроки щодо безпеки в інформаційному просторі. Учителька української мови Заяць І.В. у 9-Б класі провела урок “Медіаграмотність - зброя інформаційного фронту”. Дев’ятикласники аналізували клікбейтні заголовки, при перегляді окремих серій мультфільму “Маша та Ведмідь” з’ясовували пропагандистські та маніпулятивні впливи, успішно пройшли тренувальний тест з медіаграмотності. Учителька-словесниця Тарасюк Л.А. у 7-В класі провела урок “Як бути медіаграмотним?”
Класні керівники 7-Б класу Собчук О.М. та 8-А класу Квасна О.І. провели бесіди з учнями “Медіаграмотність під час війни: як вистояти в інформаційному потоці”. Учні розвивали навички безпечної поведінки в інтернеті; з’ясували, як розпізнавати дезінформацію та пропаганду; як критично аналізувати інформацію, отриману з телебачення, сайтів, соціальних мереж тощо; потренували навички медіаграмотності; вчилися розпізнавати різні види фейків, дотримуватись цифрової безпеки.
У результаті проведених заходів Глобального тижня медіаграмотності усі учасники освітнього процесу переконалися, що бути медіаграмотним у сучасному світі - це необхідність, обов’язок кожного тримати інформаційний фронт.
Олена Дмитрусь, заступник директора з навчально-виховної роботи