24.02.2023   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

І як одна в людини Батьківщина,

Де родове зернятко проросло,

Так рідна мова лиш одна-єдина,

Хоч скільки б мов у світі не було

Різноманітно та креативно відзначили Міжнародний день рідної мови у Тернопільській ЗОШ 23. Упродовж 21 - 22 лютого учителі-словесники зачаровували та дивували як учнів, так і педагогів школи цікавими заходами.

Захопливими для учнів 5-Ж класу стали мовне свято ,,Із чорнобривців сплетена душа моєї мови" та відеогравікон ,,Мови рідної слова-наче музика жива". Учителі Дулиш Л.В. та Тарасюк Л.А. дали змогу п'ятикласникам послухати віночок українських пісень та віршів про мову, стати учасниками вікторини та інтелектуальної гри, помандрувати Україною у просторі та часі.

Філологині Ірина Подедворна та Діана Кузьма для учнів 6-Б класу провели лінгвістичний квест ,,Вояж". Діти відгадували загадки, виконували завдання та успішно подолали запропонований маршрут. А в літературно-мистецькій студії ,,Кольори моєї мови" учителька Любов Лисевич показала учням 6-А клас ще одну грань української мови-її кольористість. Барви слів було широко представлено і в пісні, і в поезії, і в малюнку.

Чарівністю та неповторністю нашої мови милувались і у 8-Б класі під час марафону висловлювань ,,У царстві рідної мови",яку провела Коцяба В.Ю. Учні 9-Б класу взяли участь у сучасному тренінгу ,,Знайди 10 помилок у медіатекстах". Це завдання ,що надало школярам натхнення у вивченні мови та літератури, запропонувала своїм вихованцям Ірина Заяць.

Учителі-словесники не забули і про педагогів школи. Велике захоплення викликала імпреза ,,Я розмовляю мовою Великих Князів Київських, а не ,,язиком" ,,племен диких", що відбулася в учительській. Школярі потішили наставників своїми талантами, а лінгвістичне ,,розпакування" надало всім учасникам упевненості у своїх знаннях. У День рідної мови відбулась і презентація буклету ,,Орфографічний медіасловник". Голова шкільного МО Ірина Заяць проінформувала і педагогів, і старшокласників про звучання ,,звичних" іншомовних слів українською, розкрила ,,таємниці" молодіжного сленгу.

Чудово провівши цих два дні, усі вкотре переконалися, що вивчати рідну мову-це круто!

Олена Дмитрусь,

заступник директора з навчально-виховної роботи