У ТЗОШ №23 нестандартно відзначили 209-річницю з дня народження Т.Шевченка

15.03.2023   Administrator   Категорія: Методичний бюлетень

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава,
Слава України!

Ось уже 209 років Тарасові Шевченку, який надихає нас, українців...Говорити про Шевченка без пафосу, дійсно, важко. Адже без перебільшення видатний письменник, художник, борець за правду і свободу є символом України. ,,Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха..."- писав Іван Драч, закликаючи відкрити у поетові ,,академіка", ,,одчайдуха",- тобто зламати стереотипне сприйняття Кобзаря. Як це зробити? Елементарно :читати, пізнавати, осмислювати, зацікавлювати. Саме так-цікаво, пізнавально, креативно відбулись Шевченківські дні у Тернопільській ЗОШ #23.Творчість Кобзаря, його постать об'єднала педагогів та здобувачів освіти.

Сторінки усного журналу ,,Живе слово Кобзаря" разом у учителькою української мови та літератури Лисевич Л.П. перегорнули учні 9-В класу. Доторкнутись душею до Шевченкового слова у лінгвістичному марафоні допомогла семикласникам словесниця Марія Олійник, запропонувавши виконати нестандартні завдання. Продемонструвати свої здібності у декламуванні поезій та образотворчому мистецтві змогли учні 7-В класу під час уроку-перевтілення ,,Моє життя в поезії й малюнку"(учителька Лариса Тарасюк). Філологиня Діана Кузьма запросила своїх вихованців-п'ятикласників у цікаву мандрівку-квест ,,Пізнаємо Кобзаря". Для учнів 9,11 класів відбулась моновистава за участю акторки Оксани Іваненків ,,Живе під сонцем любові Шевченкова весна", яку організувала учителька Людмила Дулиш. Учні та вчителі послухали поезії та уривки з творів Кобзаря,які сьогодні є особливо актуальними. Надзвичайно чуттєво прозвучали пісні на слова Т.Шевченка ,,Думи мої..",,Нащо мені чорні брови..."та ін. Критично мислити, відрізняти факти від фейків, узагальнювати інформацію, робити власні висновки, а потім все це втілити у постерах зуміли учні 9-В класу під час медіауроку ,,Створення сучасного образу Шевченка через декодування медіатекстів"(учителі Зоряна Палкова та Ірина Заяць). Не так, як у підручниках, а по-новому! Так, щоб зацікавити сучасних школярів, учителька Зоряна Палкова презентувала Шевченка як людину, що зробила себе сама, у інформімпрезі ,,Шевченко-селф-мейд-мен. Крізь призму сучасності". Минулого тижня через ракетну небезпеку часто лунали повітряні тривоги. Ворог кілька разів намагався перешкодити у проведенні запланованих заходів. Проте загальнонаціональна акція ,,Шевченко закликає, Україна перемагає!" згуртувала учнів та педагогів в єдиному бажанні-послухати поетичні рядки Кобзаря. Полум'яні слова поета, продекламовані старшокласниками, звучали як ніколи актуально. Сила Тарасової поезії надихнула нас усіх, додала віри у Перемогу!

Борітеся-поборете, Вам Бог помагає

За вас правда, за вас слава І воля святая

Олена Дмитрусь, заступник директора

з навчально-виховної роботи