Головні функції учнівського самоврядування

14.11.2022   Administrator   Категорія: Учнівська Рада

ГОЛОВНІ ФУНКЦІЇ

УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

1. Соціалізуюча, яка полягає у здобутті учнями соціального досвіду, досвіду конструктивної соціальної дії, спрямованої на розв’язання власних проблем, проблем однолітків, школи, громади, суспільства.
  2. Комунікативна – в ході діяльності в органах учнівського самоврядування учень отримує можливість спілкуватися з іншими людьми,обмінюватись досвідом.
  3. Захисна – забезпечення дотримання та захисту прав дітей та молоді, представлення їх інтересів у різноманітних структурах навчального закладу.
  4. Організаторська – забезпечення змістовної діяльності органів учнівського самоврядування, залучення дітей та молоді до участі в самоврядуванні.
  5. Превентивна – переконання дітей і молоді у доцільності дотримання певних норм та правил поведінки стосовно здоров’я та способу життя, попередження негативних проявів у молодіжному середовищі.
  6. Прогностична – учень отримує можливість для обґрунтованого визначення сфери діяльності в системі учнівського самоврядування, прогнозування на основі досліджень динаміки розвитку учнівського самоврядування, прогнозування подій, які мають відбутися.
  7. Корекційно - компенсаторна – учнівське самоврядування забезпечує підвищення  ролі самооцінки  в регуляції поведінки.
  8. Пізнавально-пошукова – полягає в пізнанні учнем у процесі самоврядної діяльності себе, свого внутрішнього світу, своїх однолітків тощо.
  9. Виховна – учнівське самоврядування  сприяє розвитку активної,  творчої особистості, якій притаманні цілеспрямованість, відповідальність, ініціативність.